Jdi na obsah Jdi na menu
 

Spolupráce, projekty

podtrzitko---sede-uzke.jpg

V lednu 2018 jsme se zapojili do projektu "ŠKOLKA HROU".

Cílem projektu Školka hrou je dlouhodobá metodická podpora učitelů a ředitelů mateřských škol. Projekt probíhá pod záštitou MŠMT. Realizuje jej vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř, z. s. (EDULAB). Pro didaktickou praxi a práci s interaktivní tabulí vznikl Vzdělávací box Školka hrou, který nyní velmi často využíváme při práci s dětmi. 

skolka-hrou-edulabcr.jpg

 

podtrzitko---sede-uzke.jpg

Od září 2016 patříme mezi školky spolupracující s Mensou ČR.

logo-ntc.jpg

Naše mateřská škola využívá metod NTC learning při práci s dětmi. Tato metoda zahrnuje specifická cvičení a aktivity, které prokazatelně zvyšují efektivitu využívání mozkové kapacity v dětském věku. Víme-li, že 75% všech neuronových spojů zakládá lidský mozek do 7. roku (50% do 5 roku), je nutné věnovat efektivitě učení v předškolním věku výraznou pozornost. Učitelky naší mateřské školky absolvovaly k metodě NTC Learning několikastupňové školení, které naši školu opravňuje k využívání této metody.

Více o metodě NTC Learning najdete zde:

http://deti.mensa.cz/index.php?pg=ntc--metoda

Více o aktivitách Mensy ČR pro podporu nadaných dětí najdete zde:

http://deti.mensa.cz/

 

podtrzitko---sede-uzke.jpg

Na jaře roku 2015 naše školka získala certifikát a značku "Rodiče Vítáni", která svědčí o vysoké spolupráci s rodinou. 

Certifikát jsme získali na základě rodičů a vyplněných dotazníků. Díky tomu jsme splnily přísná kritéria :)

Úspěšně tento certifikát každý rok obhajujeme :)

rv.jpg

podtrzitko---sede-uzke.jpg

stazeny-soubor.jpgV září 2015 se naše mateřská škola zapojila do evropského programu

MLÉKO DO ŠKOL

V rámci programu poskytujeme dětem mléčné výrobky podporované evropskou unií.

Proč potřebují děti mléko?

Mléko a mléčné výrobky hrají důležitou roli ve výživě dětí, především jako zdroj vápníku. Vápník zajišťuje zdravý vývoj kostry. Tvorba kostní hmoty probíhá zejména během dětství a dospívání. Proto je velmi důležité, aby byl vápník podáván v dostatečném množství hlavně dětem. Doporučená dávka vápníku činí podle věku dítěte 800 - 1200 mg (odpovídá 650 až 970 ml). 

 

Bližší informace o tomto programu si můžete přečíst zde

V rámci tohoto programu spolupracujeme s dodavatelem

BOHUŠOVICKÁ MLÉKÁRNA, a. s.

Maximální ceny podporovaných mléčných výrobků

 

podtrzitko---sede-uzke.jpg

Spolupracujeme s 

Mysliveckým sdružením Zálesák Povrly

image.jpg

a během podzimu a zimy sbíráme SUŠENÉ PEČIVO pro lesní zvířata.

 

podtrzitko---sede-uzke.jpg

Již několik let spolupracujeme a na výlety vyrážíme s

CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ  TRYSK.

Na tyto výlety vyrážíme autobusem vybaveným pásy, cestovní kancelář zajišťuje také pojištění.

 

field-trip-clip-art-118262.jpeg

 

podtrzitko---sede-uzke.jpg