STŘÍPKY
Za kulturou do Divadla Rozmanitostí
Často nás ve školce navštěvuje Sváťovo loutkové divadlo s rozmanitým repertoárem klasických pohádek. Tentokrát jsme však za divadlem vyrazili my. Do Vánoc zbývalo už jen 10 dní a děti byly velmi natěšené na příchod Ježíška. Abychom si čekání zkrátili, vydali jsme se 14. 12. 2018 na dlouhou cestu autobusem až do Mostu. V Mostě mají totiž krásné Divadlo Rozmanitostí s uměleckým souborem opravdových herců, kteří nám zahráli humorné představení „Vánoce tří sněhuláků. Vyjížděli jsme ještě za tmy z autobusové zastávky pod školou. Pohodlně jsme se usadili na sedadla a nezapomněli jsme se připoutat. Ještě poslat pusu, zamávat a jelo se. Cesta byla plná zatáček, tak jsme si ji krátili povídáním o všem možném. Prohlíželi jsme si oknem okolí, poznávali známá místa a dopravní značky. Autobus nás vysadil kousek od divadla, a tak jsme si po cestě připomněli základní pravidla chování pro chodce na ulici a při přecházení silnice. V divadle jsme se nasvačili a mohli se jít posadit do hlediště. Humorné pohádka o veselé přípravě štědrovečerní hostiny v nebi pobavila nejen děti. Sv. Petr, andělíčci, kteří ujídají cukroví a jejich kamarád čertík, který přišel za nimi, protože se Štědrý den v pekle neslaví. Vánoční stromeček, cukroví, kapr, vánočka, zlaté prasátko, koledy, bramborový salát a samozřejmě předávání dárků nechybělo. Sv. Petr andělům, čertovi i dětem nadělil loutkovou pohádku 'O třech sněhulácích', která vyprávěla o jejich životě ve městě. Herci i loutky sněhuláků nám přiblížili vánoční zvyky a tradice, navodili ještě silnější vánoční atmosféru a také nám připomněli pravidla slušného chování ve společnosti.
Návštěva divadla má pro děti velký přínos. Samotné prostředí vede k zaujetí, díky kterému děti pozorně poslouchají a se zájmem sledují uměleckou reprodukci, která jim na dlouho zůstane v paměti. Učí se být v klidu a ocenit umění jiných lidí. Divadlo obohacuje a rozvíjí slovní zásobu i slovní projev dětí a motivuje je k vlastnímu dramatizování příběhů, které si pamatují nebo těch, které si samy vymýšlí. Ve školce k tomu děti mají množství loutek – nádherné maňásky z dílny „Ostrov dobré nálady“, malované dřevěné ploché loutky, prstové loutky, shora vedené tyčové loutky, velké množství převleků a čepiček. A pohádky si tak díky tomu nejen čteme, ale také hrajeme a vymýšlíme. Do party účastníků zájezdu se přidaly i maminky Valinek – p. Pičmanová a p. Brožová. Věříme, že se jim představení plné vtipných dvojsmyslů líbilo a povypráví o něm ve školce i jiným maminkám nebo tatínkům, aby nás příště do divadla jelo ještě více. Kulturních zážitků není nikdy dost. A je třeba ukázat dětem cestu k něčemu, co může obohacovat jejich život od dětství až ke stáří, pozitivně ovlivnit jejich osobní život, fyzické i mentální zdraví.
Natálie Žáčková, 22. 12. 2018
Ježíšek ve školce
Každým rokem je u nás zvykem, ještě než se všichni rozutečeme na vánoční prázdniny, že i naši školku navštíví Ježíšek. Už na začátku prosince mu společně píšeme dopis, co nového a zajímavého by nám udělalo radost. Celý prosinec pilně vánočně zkrášlujeme školku, snažíme se být hodní a nakonec zdobíme stromeček. Nejraději ale máme plnění úkolů z adventního kalendáře, který nám připravil sám Ježíšek. Každý den si takto procvičujeme různé dovednosti nebo se dozvídáme něco nového. Ježíšek nám nezapomněl přibalit do každého balíčku nějaké zdravé dobroty jako jsou oříšky nebo sušené ovoce, aby nám ten prosinec rychleji ubíhal. Poslední čtvrtek před Vánoci jsme se konečně dočkali a při svačině jsme uslyšeli zvonění zvonečku. Plni očekávání jsme vyběhli schody a našli pod stromečkem hromadu dárečků. Ježíšek byl opravdu štědrý a donesl nám například nový mikroskop a různé věci na zkoumání do centra „Pokusy a objevy“, knížky pro Albi tužku i na čtení, pomůcky na cvičení, stavebnici nebo domeček, do kterého se můžeme schovat a mnoho dalšího. Ze všeho jsme měli velikou radost a celý den jsme si pak jen hráli s novými hračkami a nechtěli nic jiného dělat. Chtěli bychom moc poděkovat rodičům, kteří nám takto bohatého Ježíška umožnili a přinesli dětem zabalené dárečky a také rodičům Leontýnky, že nám darovali živý stromeček ze zahrádky, který voněl po celé školce a čokoládovou kolekci ozdob, na které si děti moc pochutnaly.
Bc. Veronika Plachtová, 21. 12. 2018
Putování skřítka Odpadlíčka
Není žádným tajemstvím, že součástí zdejší základní EKOškoly, která úspěšně již řadu let realizuje ekologický program vzdělávání je také mateřská školka. Méně se však ví, že se v ekologickém vzdělávání dětí pouze „nevezeme“, ale jako mateřská škola jsme se již v roce 2016, brzy po vytvoření metodiky Ekoškoly pro předškolní vzdělávání, zapojili do sítě zeleně smýšlejících mateřinek. V letošním školním roce se, doufejme, naše zapojení promění v ocenění titulem Ekoškolka. Konečně jsme se totiž odhodlali a přihlásili jsme se k auditu a v březnu nás navštíví auditor s koordinátory, aby si popovídali s p. učitelkami, s dětmi, s rodiči a posoudili, jestli si zasloužíme být navrhnuti k získání mezinárodního titulu Ekoškolka. Skřítek Odpadlíček nám určitě pomůže. Ono to totiž není jen tak. Každá správná ekoškolka pracuje podle mezinárodní metodiky 7. kroků a snaží se z dětí vychovávat malé ekology. A tak má taková školka svůj ekotým, který si vytváří soubor pravidel zvaný „Ekokodex“, analyzuje, plánuje, hodnotí, informuje… V posledním zmiňovaném nám velice pomáhá právě skřítek Odpadlíček, kterého jsme na začátku října vystopovali pod Kozákem. Od té doby putuje víkend co víkend z rodiny do rodiny a výletuje po celé ČR, a dokonce už byl i na Slovensku. Cestou zažívá samá dobrodružství. Byl např. na nejvyšší české hoře Sněžce, v Zoo, v Techmánii, jel lodí, dokonce měl i autonehodu a podíval se na vrakoviště. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Do školky se nám vrací s deníčkem a popisem zážitků a se spoustou zajímavostí. Věděli jste, že pokladní účtenky nepatří do papíru? Ani plata od vajíček nebo ruličky od toaletního papíru. Že plastová lahev se v přírodě rozkládá více než 500 let? My ne, ale díky skřítkovi už to víme J A protože je skřítek opravdový fešák a spousta dětí by si ho přála mít i doma. Plánujeme během dlouhých zimních večerů ve školce uspořádat dílničku, kde si rodiče s dětmi budou moci ušít vlastního skřítka Odpadlíčka. Věřím, že ten původní bude mít spoustu nových kamarádů, kteří budou také cestovat a vyprávět ve světě o jedné malé školce, kde je spousta malých šikovných ekologů. Putování skřítka Odpadlíčka můžete sledovat všichni tady na webových stránkách v záložce EKOŠKOLKA.
Bc. Kateřina Trsková, zástupkyně ředitelky pro MŠ
O člověku
Během listopadu jsme se s dětmi ze třídy Soviček zaměřili na objevování lidského těla. Do třídy nás přišel navštívit kostlivec ze základní školy a také Pepan, díky kterému víme, jak to vypadá "uvnitř" nás. Často jsme Pepana "operovali" a snažili se pacientovi poskládat vnitřní orgány v těle tak, jak by to správně mělo být. Vnitřní orgány umíme nejen umístit a pojmenovat, ale také popsat jejich funkci v těle. Sice jednoduše, ale výstižně. Pomůckou nám byly přezdívky, které jsme některým orgánům dali, např. počítač, pumpa, čistička, cisterna, odpadní trubky... Díky tomu se nám podařilo lépe porozumět tomu, jak lidské tělo funguje.
Děti vědí, že je důležité mít se rád, stejně jako je důležité o sebe pečovat. Velmi dobře rozliší, co je pro naše tělo zdravé, a co mu škodí. V tom jsou opravdoví přeborníci. Nejistota v nich znenadání převládne ve chvíli, kdy se člověk začne ptát, co bys dělal/a, kdyby… (…jsi se ztratil/a v obchodě, …jsi byla s maminkou doma sama, mamince by se udělalo špatně a upadla by na zem,…kdybys objevil/a na zemi injekční stříkačku,…kdyby ti cizí člověk nabízel sladkosti, chtěl ukázat štěňátko.) Mimochodem je to výborná hra do auta, která děti připraví na situace, které se opravdu mohou stát. Právě zde bych chtěla znovu velmi poděkovat mamince Barušky Vaisové, která nás během listopadu dvakrát navštívila. Pro děti si připravila dvě besedy – nejprve o lidském těle a nebezpečných situacích a poté o základech 1. pomoci. K besedám si vypůjčila makety člověka od opravdových záchranářů, na kterých si děti mohly zkusit i masáž srdce J Na interaktivní tabuli si děti zahrály záchranářskou hru, u které se učily rozhodovat a jednat v krizové situaci, kdy jiný člověk potřebuje pomoc. V rámci videa, tak shlédly např. scénku, kdy chlapeček neposlechl tatínka a potají zbaštil bonbónek, který mu po chvilce zaskočil. Upřímně jsem se pár dní poté pobavila, když jsem viděla, jak buší panenku do zad, protože „se dusila“.
V rámci povídání o zdravém životním stylu a hygieně jsme se zaměřili také na péči o zoubky a dásně. S dětmi jsme ve školce nacvičovali techniku správného čištění jemným krouživým pohybem kartáčku, mírně nakloněným k dásni. Děti jsme se snažili vést především k pečlivosti, k čemuž jsme využili výborné Curaprox fialové tabletky k indikaci zubního plaku. Některé děti (možná všechny) u čištění zoubků často „lajdačí“, což fialové obarvení, které zmizí až po správném vyčištění, rychle odhalí.
Bc. Kateřina Trsková, 20. listopadu 2018
Uspávání broučků
Dne 7. 11. 2018 pořádala Mateřská školka při ZŠ akci jménem „Uspávání broučků“. Děti se dlouho těšily na tento velmi slavnostní den. Z pohledu maminky bylo velmi náročné vymyslet ideální kostým tak, aby odpovídal dětským představám a zároveň byl zajištěn tepelný komfort. Velice nás překvapila velká účast. Na akci se těšily nejen děti, které navštěvují školku, ale také jejich rodiče, sourozenci, kteří již chodí do základní školy či děti z okolí… Všichni dorazili v rozmanitých kostýmech. Před setměním se kolem školky začalo hemžit tolik broučků a hmyzu s rozsvícenými lampiónky, že ti opravdoví brouci byli jistě nadšeni, jak se kostýmy přiblížily realitě díky kreativitě rodičů a dětí. Vosy měly kuželovitá žihadla, všude poletovali motýlci a mouchy, mezi nimi lezli berušky, roháči, tesaříci a mravenci. Dokonce i z kočárků vyhlíželi malí broučci. Po pokynu Berušky a Brouka Pytlíka (nádherné převleky učitelek) děti předvedly malé pěvecké a taneční představení. Ve vzduchu se začala linout vůně smažených řízků. Všem se začali sbíhat sliny a začali se těšit na plánovanou společnou večeři.
Lampionový průvod, který následoval, vytvořil nádhernou barevnou cestu a radost dětí byla všudypřítomná. Procházelo se ulicí U Stadionu směrem k ulici Školní kolem potoka až k Sídlišti II. Cílem průvodu byla zahrada školky, před kterou nás čekala Včelka Mája a Ferda Mravenec (další převléknuté učitelky), kteří oznámili dětem, že na zahradě mají ukrytý poklad. Děti byly natěšené a šťastné. Všichni byli překvapeni a okouzleni, jak krásně byla zahrada osvětlená a vyzdobená. Bylo to nádherné a v tuto chvíli jsme si s manželem zašeptali, že je to přesně ten okamžik, co tvoří v dětství zážitky, a jaké máme štěstí, že naše děti toto prožívají. Poklad děti ve tmě našly neuvěřitelně rychle a všechny zajímalo, co skrývá. Najednou jsem měla pocit, že to hlavní, na co se malí broučci těší, má teprve přijít. A bylo to tak. Děti se těšily na řízky! A nejenom děti. I my rodiče jsme měli pocit, že si je zasloužíme.
Ve školce to v tu chvíli vypadalo jako v domečku pro broučky, Byla jsem velmi překvapená, v jak klidné atmosféře to probíhalo, a jak všechny děti tiše večeřely. Zakončit tuto povedenou akci přijelo „Sváťovo dividlo“ s pohádkou o Svatojanských broučcích. Toto divadlo znám už řadu let, ale shodla se celá rodina, že v návaznosti na předchozí události, bylo večerní představení nejkouzelnější a i my rodiče jsme si to užili. Některé děti zůstávaly po představení ve školce spát. Když jsem se zeptala druhý den své dcery: „Co se Ti líbilo nejvíce?“. Odpověděla: „Maminko, líbil se mi průvod a hlavně pyžamová party!“.
Závěrem bych chtěla poděkovat celému kolektivu Mateřské školky Povrly za jejich trpělivost, kreativitu, organizaci, ale hlavně za jejich nadšení tvořit dětem zážitky. Určitě si zaslouží poděkování také rodiče, kteří pomohli vytvořit dětem nádherné kostýmy, v kterých se cítili zajímavě a krásně. Zapojením všech vznikla klidná a veselá atmosféra. Největší pochvalu si zaslouží děti, protože všechny byly hodné, veselé a dokázaly nám všem, jak skvělá parta kamarádů jsou!
Bc. Jana Vaisová, maminka Barušky
listopad 2018
Navštívili jsme 1. třídu
Poslední říjnový den Sovičky navštívily kamarády v 1. třídě ZŠ. Společně s dětmi nás pozvala paní učitelka Mgr. Kateřina Kubíčková, které velmi děkujeme za skvělou ukázku toho, jak to v 1. třídě vypadá, co se tam děje, a v čem se škola liší od školky. Návštěva to byla parádní. Prvňáčci se proměnili na učitele a učitelky a sebevědomě řídili centra aktivit, která si pro nás přichystali. Sovičky, motivovány blížícím se Halloweenem, si vyrobily strašidlo z kapesníčku, strašidelný zápich, vybarvily si omalovánku, počítaly, třídily, poslouchaly strašidelný příběh, zazpívaly si písničku… Zkrátka, zažily krásný školní den, díky kterému se již nyní těší do 1. třídy i ti čtyřletí :))). Pro nás, paní učitelky, byla radost vidět zase „naše děti“, které teprve nedávno vyšly ze školky a především pak slyšet pochvalu od p. učitelky, že jsou všechny děti velmi šikovné a na 1. třídu vzorně připravené.
Bc. Kateřina Trsková, 2. listopadu 2018
Stopování skřítka Odpadlíčka
Dne 6. 10., v prosluněném sobotním dopoledni, se v rámci projektu Ekoškolka sešly děti navštěvující MŠ Povrly spolu se svými rodiči, sourozenci a někteří i v doprovodu svých pejsků, k vystopování skřítka Odpadlíčka. Ten si cestou na Kozí vrch připravil, s pomocí paní učitelek, nejrůznější otázky a úkoly týkající se tématu odpadů.
Ráno v 9 h. byly u školky rozdány instrukce, jak se takový skřítek správně stopuje, tedy po fáborkách, které za sebou zanechal. Z některých dětí se po zapůjčení digitálních fotoaparátů rázem stali fotoreportéři, kteří se s neutuchajícím nadšením vrhli na zdokumentování celé akce. Na vytyčené cestě nás čekalo celkem 10 zastávek, na kterých děti zodpovídaly nejrůznější otázky týkající se tématu odpadu obecně, ale také především v rámci školky – např. co a jakým způsobem recyklují, do jakých kontejnerů patří nejrůznější typy odpadů apod. Cestou stavěly kamenné mužíky, skládaly sluníčka ze žaludů a dokonce nám zazpívaly krásnou „odpadkovou písničku“. I rodiče nezůstali bez povšimnutí a vedle otázky, zda recyklují (a ruku zvedli všichni), na ně čekala tipovací soutěž, kolik tun sběrného papíru se podařilo shromáždit celé MŠ a ZŠ Povrly v minulém školním roce. Schválně, dokážete si tipnout i vy čtenáři…? Neuvěřitelných 27 180 kg! Ale zpět k našemu výletu, který se strmou cestou na „Kozák“ ubíral pomalu ke konci, kde na nás čekal v celé své ušité kráse skřítek Odpadlíček, který bude nyní putovat o víkendech po rodinách a zapisovat si eko postřehy do svého deníčku ve školce. A jako poslední úkol rozdal všem účastníkům ekoprocházky odpadkové pytle a ochranné rukavice, aby se cestou zpět pokusili sebrat pohozené odpadky a věci, které tady odhodili nezodpovědní lidé, kterým pojem ekologie, třídění odpadků a ohleduplnost k životnímu prostředí moc neříká… Bohužel jsme zjistili, že je takových stále dost. Chuť jsme si tak na závěr spravili společným posezením u ohýnku na školkové zahrádce, kde jsme si po náročné cestě rádi odpočinuli a doplnili síly opečenými buřtíky.
Děkujeme tímto celému personálu školky, který byl ochotný v sobotu opět přijít „do práce“ a pln entuziasmu celou akci zorganizovat. Na závěr mi proto dovolte citát Fredrika Backmana, který mluví dle mého za vše: „Tuto planetu jsme nezdědili po předcích, ale vypůjčili jsme si ji od svých dětí.“ Chovejme se takto alespoň ke svému okolí i my všichni!
Iva Mašitová, maminka Stáníka
říjen 2018
Matematickou pregramotnost dětí
rozvíjíme všelijakými způsoby - při kreslení, cvičení, při manipulačních hrách, při hudebce, při vaření.... Děti formou her poznávají číslice, množiny teček a puntíků, seznamují se se základními znaménky a výroky, geometrickými tvary, rozvíjíme představy o obsahu a objemu, učíme se odhadovat váhu, množství... Nedílnou součástí matematiky je i logické uvažování, které se snažíme rozvíjet o to víc. Přeci jen to s těmi maturitami z matematiky je posledních pár let jak na houpačce :)
Na první fotografii holky hrají hru, kterou děti odborně nazvaly "Kroužkovaná". Při hře se háže kostkou, a na papíře se kroužkuje právě tolik puntíků, kolik je puntíků na kostce. Zakroužkovaná pole mohou mít jakýkoliv tvar, mohou být rovná, ale i zahnutá. Vyhrává ten, jehož barva pastelky na papíře převládá. A víte, co je nejlepší? Ke hře stačí papír, tužka a kostka. Je vhodná do vlaku,
do letadla, ale i na doma.
Na druhé holky doplňují barvičky, tak aby na sebe logicky navazovaly.
Bc. Kateřina Trsková, říjen 2018
Písmenka našeho jména
Sovičky se postupně seznamují s písmenky ve svém jméně. Je fakt, že některé děti se umí podepsat již z minulého roku. A tak se snažíme nabízet vícestranné aktivity. Svá jména stavíme například z lega, ale i z jiných stavebnic nebo drobných dílků, modelujeme je z modelíny, píšeme do písku i na chodník, vyhledáváme je v knížkách i na chodbách školky... Většina předškoláků se již umí podepsat a poznat napsané své jméno. A kdo ještě ne, ten pilně trénuje při každém podepisování obrázku.
Bc. Kateřina Trsková, říjen 2018
Pečeme piškotový dort s maminkou
Holčičky ze třídy Soviček společně s maminkou Aničky Jelenové připravovaly Jablíčkový dort. Strouhaly jablka na struhadle, opakovaly, ale i se učily názvy kuchyňského náčinní. Věnovali jsme se bezpečnosti a opatrnosti při vaření na indukční plotýnce (kterou nám darovali do školky rodiče Pepíka Sedláka) a také dodržování správných hygienických návyků. Víme, že vzorně umyté ručičky jsou nejdůležitější a proto jsou i dětmi připravené dobroty "nejlepčejší". Mamince Aničky děkujeme, že si našla čas a přišla nám pomoct a zpestřit den svou přítomností do centra.
Bc. Kateřina Trsková, říjen 2018
Zdravé mlsání
Po celý září děti sbíraly v areálu školy vlašské oříšky, louskaly je a loupaly. Oříšky jsme nasušili a uskladnili ve sklenicích. Díky vlastní píli máme plno zdravého mlsání. Toho dobrého :) V září jsme se totiž shodli, že mateřská školka není místo, kde by dítko mělo dostávat bonbónky. Ač jsme to s nimi nikdy nepřeháněli, teprve letos jsme bonbónky "zakázali". Lépe řečeno, nahradili :) A nejen za oříšky, ale také sušené ovoce... Děti si velice rychle zvykly a společně díky rodičům ochutnáváme všelijaké druhy od jablíčkových křížal po datle :)
"Sladkůstky" k dětství patří a nelze je dětem odpírat, ale je fakt, že by to mělo být něco výjimečného. Ne běžného.
Bc. Kateřina Trsková, říjen 2018
Požární poplach
Zrovna jsme svačili, když paní kuchařka Vendulka začala bít vařečkou o pokličku na poplach a volat "Hóóří, hóóří". Starší děti už to znají, těm nejmladším jsme raději řekli, že je to jen "jako". Přeci jen, teprve před pár dny poprvé přišly do školky...Ve spolupráci s Hasičským sborem z Mojžíře jsme si vyzkoušeli, jak správně opouštět budovu - v klidu, bez křiku, společně, nouzovým východem. Hasiči nám předvedli krátkou ukázku hašení ohně a ukázali nám vybavení hasičského auta.
Bc. Kateřina Trsková, září 2018
školní rok 2017 -2018
Dětský den nám pomohli zorganizovat žáci 9. třídy Základní školy. Děkujeme moc jim i všem rodičům, kteří přispěli a pořídili cenné dárky, které si dětí mohly "koupit" za kouzelné fazolky.
Svačinka
Velikonoce u Soviček
Sovičky si připravovaly špízy :)
Cvičení a "blbnutí" ve velké tělocvičně.
Pan školník opaluje šatny :)
Grafomotorika ve velkém
Abstraktní kreslení autíčkama místo štětců :)
Stěhování klavíru do třídy Žabiček, ještě jednou děkujeme všem tatínkům, co pomohli :)
Karneval v mateřské škole a paní učitelky z Ledového království :)
Hrajeme "Zamotej se" :)
Žabičky vyhledávají stejné tvary.
Karnevalové tvoření u Soviček :)
Žabičky vybarvují.
Ranní cvičení se stuhami.
Rozlišování barev a počtu v logických řadách :)
Malování v mouce.
Žabičky malují balónky.
Nový peřiňák na ukládání lůžkovin :)
Návštěva sběrného dvora :)
Využili jsme k tvoření ruličky od toaletního papíru a vyrobili foukací ohnivé draky :)
Skládáme svá jména.
Žabičky si staví garáže pro auta :)
Skládáme duhu :) společná práce dětí :)
Třídíme protikladná slova.
Malování slanou vodou a zkoumání slaných krystalů.
Relaxace po cvičení.
Žabičky tvoří rukavice - společná práce :)
Vyrábíme třpytivé relaxační lahvinky :)
V centru domácnost si děti vyrobily zasněžené domečky :)
Tvoření dětí aneb eskymácká vesnička :)
Máme nový program na interaktivní tabuli plný her a úkolů a zapojili jsme se do programu "ŠKOLKA HROU".
Žabičky na zimním stadionu.
Poznáváme a napodobujeme písmenka.
Zmizíkování :)
Hrajeme si na zvířátka :)
Holky s bobkama :)
Besídka Žabiček
Piškvorky :)
Pečeme dort k 5. narozeninám
V sobotu 11. listopadu 2017 jsme přivítali miminka v obci na Vítání občánků.
Vybarvujeme vánoční stromeček.
Sovičky vyrábí berušky.
Žabičky se učí číselnou řadu 1 - 5. Jeden puntík, druhý puntík...
Víkendové malování, aby ta naše školka byla zas o něco hezčí :)
Sovičky na keramice :)
Provázková technika malování u Žabiček.
Podzimní draci - žmolkujeme papíry a učíme se uzlíky.
Matematické tvoření s dráčky.
Třídíme víčka podle barviček a skládáme z nich kolečka.
Sázíme cibulky jarních kytiček.
Vyrobili jsme si strašidýlka - Emílky :) Tak jako v písničce od p. Svěráka a p. Uhlíře
Žabičky ťupkají kapičky a vyrábí deštníčky.
Hraní s kaštánkama u Žabiček :)
Sovičky stříhají, lepí, počítají mrkvičky :)
Sovičky zapouští barvičky do klovatiny.
Uklízíme na zahrádce.
Žabičky hrají pohádku "O Veliké řepě"
Sovičky tvoří Krákoráky.
26. 9. 2017 - ŽABIČKY MALUJÍ
22. 9. 2017 Podzimní sbírání oříšků
19. 9. 2017 Rozfoukávání barviček
13. 9. 2017 Do školky přijel Sváťa a zahrál nám pohádku "O koblizkovi"
11. 9. 2017 Děti vytvořily pavučinu přátelství a říkaly svým kamarádům samé krásné věci. Základní pravidlo školky totiž zni: "Všichni jsme tu kamarádi a neubližujeme si".